Witaj na naszym ukrainskim serwisie randkowym!

facebook
Jesli masz dosyc bycia sam i szukasz idealnej kandydatki na zone - nie mogles trafic lepiej. Pomozemy Ci znalezc odpowiednia kandydatke, z ktora bedziesz mogl zbudowac wspolna przyszlosc. Dzieki ogromnej bazie dziewczyn na pewno znajdziesz taka, z ktora znajdziesz wspolny jezyk, ktora bedzie podzielala Twoje pasje i spelni Twoje oczekiwania. W naszych bazach jest wiele samotnych Ukrainek, ktore czekaja na to, aby znalezc swojego jedynego mezczyzne.
Wiek:
Szukanie zaawansowane
Plec:

Strona glowna Zapisz sie O nas Poszukiwanie Wsparcie

member login
Twoje imie:
Haslo
klienci mowia “Poznalem swoja obecna zone na tej stronie!! Los sprawil, ze poznalem sie z Olga. Na poczatku bylem bardzo nieufny, balem sie, ze moge zostac oszukany. W koncu pojechalem na Ukraine do jej miasteczka i od razu przypadlismy sobie do gustu. Lato Olga spedzila w Polsce i jestem pewny, ze to Ona. Teraz szykujemy nasze gniazdko we Wroclawiu.”
- Andrzej, 32 lata
“Zawsze bylem strasznie sceptyczny jesli chodzi o serwisy randkowe, ale nie moglem poradzic sobie z samotnoscia. Jestem typem podroznika, uwielbiam poznawac nowe kraje i szukalem takiej partnerki, ktora podzielalaby moje pasje. Zarejstrowalem sie z ciekawosci i poznalem odwazna, energiczna dziewczyne, z ktora odbylismy juz jedna dluga podroz do Indii i nie zamienilbym jej na nikogo innego! Panowie, szukajcie swojej drugiej polowki!”
- Pawel, 29 lat
“5 miesiecy zakochani! Pozdrawiamy! Slawek i Anna.”
- Slawek, 37 lat
“Dwukrotnie sie rozwodzilem i od paru lat nie moglem sobie znalezc partnerki, az tu nagle sprobowalem znalezc sobie partnerke ze wschodu i prosze! Od czterech miesiecy jestesmy razem, Oksana rzucila swoja prace w Kijowie i przeprowadzila sie do mnie do Warszawy bez wahania, bylem zszokowany, ze ktos moze dla mnie tyle zrobic. Uklada nam sie wspaniale (odpukac), innym zyczymy powodzenia.”
- Marek, 56 lat
zobacz wszystkie

Czy język jest problemem? Jak zbudować relację, jeśli mówicie różnymi językami?

Bariera językowa jest właśnie tym, co powstrzymuje wiele osób od poszukiwania partnera za granicą. Czy jednak fakt, że nie mówicie tymi samymi językami, jest aż tak dużym problemem, żeby aż tak obawiać się wejścia w związek z kimś z innego kraju?

Czy język jest problemem

Podstawy najczęściej masz

W większości przypadków jedno z partnerów zna choćby podstawy obcego dla siebie języka. Inaczej trudno jest nawet nawiązać kontakt. Ba, najczęściej nawet nie macie szans się spotkać, jeśli nie znacie, choćby troszeczkę, jakiegoś wspólnego języka, bo nawet randkowe portale online nie są w stanie zupełnie znieść tej bariery. Przede wszystkim więc należy od razu poprawić pytanie postawione w tytule: tak naprawdę wcale nie mówicie różnymi językami – najwyżej ten, w którym się posługujecie, nie jest równocześnie tym, który znacie oboje najlepiej. Spójrz jednak na to z drugiej strony – wystarczy, żebyś z Warszawy pojechał na przykład do Mysłowic i też trafisz na barierę językową, i to wcale niezbyt niską.

A może się nauczyć?

Jeśli wiara potrafi przenosić góry, to miłość potrafi zmotywować je do tego, żeby same się przemieszczały. Nie takie rzeczy ludzie dla siebie robili – nauczyć się języka to nie jest taki znów wielki wyczyn, tym bardziej że tym razem będziesz mieć motywację znacznie silniejszą niż dobra ocena na szkolnym sprawdzianie. Mało tego – praktyka pokazuje, że w związkach osób różnej narodowości, choć używa się na co dzień jednego języka, tak naprawdę bardzo często można używać obu. Jak myślisz, ile czasu potrzeba, abyście nawzajem nauczyli się swoich języków w stopniu komunikatywnym? Na podstawie ankiet zebranych przez badaczy niemieckich można wysnuć wniosek, że wystarcza ledwie 6 miesięcy! A to często jest czas na tyle krótki, że Wasza znajomość nadal nie przejdzie z etapu „online” do etapu „w realu”.

językami

Nie bagatelizować przeszkód

Oczywiście to tylko statystyka i na pewno są przypadki, w których bariera językowa okazuje się jednak zbyt poważna, żeby zbudować trwały związek. Tak naprawdę jednak nawet wtedy problemem bardzo często nie jest sam język, tylko brak cierpliwości – to problem poważniejszy, bo cierpliwości i odrobiny oporu wymaga każdy związek, niezależnie od tego, skąd pochodzi i jakim językiem mówi Twój partner.

radka jezykami

Wystarczy chcieć

Znam wielu ludzi, którzy weszli w związki z osobami z zupełnie innego kręgu kulturowego i mówiącymi najróżniejszymi językami. I wiesz co? Wydaje mi się, że często nie tylko nie jest im trudniej, ale nawet łatwiej. Stworzyli związki szczęśliwsze, trwalsze i znacznie lepiej skomunikowane niż inni. Czy wymagało to więcej pracy? Kto wie – budowa trwałego związku to zawsze praca, choć nie ma niczego wspólnego z kopaniem rowów (ale czasem podobnie wyczerpuje) ani projektowaniem domu (choć i tu, i tu nie idzie się tak zupełnie na żywioł). Jeśli więc masz jakieś wątpliwości, to znam tylko jeden sposób na to, żeby się przekonać – spróbuj. Najprościej będzie zacząć od randkowania online, bo tam spotkasz ludzi tak różnych, jak to tylko możliwe, a jeśli będziesz miał szczęście, to się ten związek na portalu randkowym nie skończy.